AKTUALNOŚCI

14 lipiec 2022

Granulka krąży nad naszym zakładem


Warto spojrzeć w niebo… Może spotkacie tam sokoła? Granulka – młoda samica sokoła wędrownego, która wykluła się w maju tego roku na kominie w zakładzie produkcyjnym ANWILU – opuściła już swoje rodzinne gniazdo.

WIĘCEJ

07 lipiec 2022

Przyszedł czas na dorosłą wędrówkę


Młoda samica sokoła wędrownego wykluta w tym roku na terenie ANWILU osiągnęła samodzielność i opuściła już teren rodziców, podejmując tym samym charakterystyczną dla swojego gatunku „wędrówkę”. Potrwa ona do osiągnięcia przez naszą ANWILOWĄ Granulkę okresu dojrzałości płciowej, czyli do ok. 3 roku życia.

WIĘCEJ

27 czerwiec 2022

Imię dla młodej samicy sokoła wędrownego już znane


Zakończył się konkurs na imię dla młodej samicy sokoła wędrownego, która wykluła się w maju tego roku na terenie ANWILU

WIĘCEJ

13 czerwiec 2022

Wybierz imię dla młodego sokoła


Na terenie ANWILU już od 1999 r. mieści się gniazdo sokoła wędrownego i jest to jedno z najstarszych stanowisk lęgowych tego gatunku w Polsce. Przez ponad 20 lat wykluły się tu aż 44 młode osobniki, z czego jeden przyszedł na świat wiosną tego roku. Wspólnie wybierzmy dla niego imię!

WIĘCEJ

20 maj 2022

Nasz młody sokół kończy dziś 7 dni


7 dni temu po raz pierwszy w historii ANWILU byliśmy „na żywo” - za pośrednictwem kamery - świadkami wykluwania się młodego osobnika sokoła w gnieździe na terenie naszego zakładu produkcyjnego. Z każdym dniem pisklak jest coraz silniejszy i bardziej sprawny. Poznajcie historię jego ptasiej rodziny.

WIĘCEJ